Medicinální (suchá) pedikúra

     Co to vlastně je medicinální (suchá, přístrojová) pedikúra. Je to moderní metoda ošetření nohou pomocí vysokootáčkových fréz tzv. nasucho (pokožka, je ošetřena bez předchozího namáčení ve vodě). Práce probíhá na desinfikovaných nohách, obroušením postižených míst brusnými nástavci. Ošetření se provádí frézkami z vysoce kvalitních materiálů. Bruska pracuje ve vysokých otáčkách a je společně se systémem odsávání, čištění, desinfekce a sterilizace kompletně pojata do jednotného programu, který zajistí absolutní hygienický postup. Touto metodou je zaručena bezbolestnost a bezkrevnost celého ošetření. Zrohovatělá kůže je odstraněna fyziologicky přirozeným způsobem-broušením, při kterém nedochází k porušení integrity kůže. Ošetření nehtů pomocí přístrojové pedikúry je pečlivější a šetrnější, při řešení zarůstajících nehtů prakticky nenahraditelné. Nejrozšířenější problémy například kuří oka, zarostlé nehty, deformované nehty, hyperkeratózy (nadměrné ztluštění a rohovatění kůže) a různé prasklinky se odstraňují výbrusem bez bolesti a krvavých poranění. Medicinální pedikúru by měli navštěvovat především lidé s neuropatií (snížená citlivost nohy vůči bolesti), u kterých je velké riziko poranění při provádění klasické pedikúry (mokrou cestou). Ošetření má také velký význam pro rizikové skupiny lidí s onemocněním žil a tepen dolních končetin, s lupenkou nebo cukrovkou a hemofilií, pro které není klasická pedikúra doporučena. Nedílnou součástí pedikúry je také odborné poradenství a komunikace s klientem.


Přístroj: Hadewe Helius 40   

     Zcela nová řada Helius se vyznačuje vyvinutou labyrintovou technikou v rámci řídící jednotky, čimž se z stal jeden z nejtišších odsávacích přístrojů. Digitální informační displaj ukazuje aktuální nastavení rychlosti. Helius je k dispozici s rychlostí do 40 000ot./min.

     Další nespornou výhodou je používání unikátního bezkomutátorového motoru,který je zkonstruován pro dlouhou provozní životnost. Tento typ motoru již nepoužívá uhlíky.

     Revoluční novinkou je technika odsávání. Funkce odsávání je soustředěna přímo v místě frézování násadců tzv. bodové odsávání. Integrovaný odsávací kanál umožňuje kompaktní styl a zajišťuje spolehlivé odstranění prachu z frézování.

Frézy: Medin

Diamantové frézy

        

Komentáře jsou uzavřeny.